Dva Krkavci

Dva Krkavci
Autor: Irwin Louis
ISBN: 978-80-7387-235-9
EAN: 9788073872359
Počet stran: 160
Datum vydání: 30. 1. 2009
Odkazy ke knize:
Vazba: vázaná
Běžná cena: 228 Kč Cena: 182 Kč

Popis

Je to životní příběh pozoruhodného domorodého Američana, který se naučil spojit cesty bojovníka a léčitele. Od dědečka se naučil tradičním léčebným metodám Mandanů, Hidatsů a Arikarů. Tyto znalosti mu pomáhaly v jednání s nepřátelskou bělošskou společností, které později musel čelit.


Po letech bezuzdné diskriminace a válčení se stal bojovníkem za práva svého lidu, od jeho založení spolupracoval s Americkým indiánským hnutím (AIM) a zúčastnil se dvouměsíčního obléhání Wounded Knee (zraněné koleno). Připojil se k úsilí Leonarda Peltiera, Russella Meanse, Leonarda Vrány Psa a dalších čelných představitelů o to, aby jejich národ mohl žít v míru a úctě.


Americká vláda a dokonce i mnoho indiánů v něm viděli zbojníka. Dva Krkavci také bojoval proti alkoholismu a beznaději a vlastní zatrpklosti vůči bílé rase. Rovnováhu hledal v obtížném návratu k minulosti, učení potního týpí a tance k oslavě slunce, které vysvětluje vztahy mezi všemi tvory. Učil se potlačovat bolest a hněv a objevoval způsoby, jak sdílet smysl pro vnitřní klid. V posledních letech před smrtí pracoval jako poradce v oblasti zneužívání prášků a duchovní rádce a druhým pomáhal začleňovat tradice původního obyvatelstva do života v současné Americe.

Louis Dva Krkavci (1933 – 1995) byl přes osm let učitelem spisovatele a bylináře Roberta Lieberta, žijícího v Avě ve státě Missouri.Z naší nabídky vám doporučujeme

Havrani

Autor: Houser Pavel
Havrani

47 Kč