Doba jedová 3 - Kosmetika

Doba jedová 3 - Kosmetika
Autor: Malkan Stacy
ISBN: 978-80-7387-746-0
EAN: 9788073877460
Počet stran: 248
Datum vydání: 19. 3. 2014
Odkazy ke knize:
obsah
Vazba: brožovaná
Běžná cena: 290 Kč Cena: 232 Kč

Popis

Olovo ve rtěnkách? 1,4-dioxan v dětských mýdlech? Uhelný dehet v šamponech? Je to vůbec možné?!


Roku 2000 Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA oznámila, že těla amerických žen obsahují vysoké hladiny ftalátů způsobujících vrozené vady a neplodnost. Podezření, že tyto látky pocházejí z kosmetických přípravků, vedlo k velmi zneklidňujícím objevům…


Kniha Doba jedová 3 popisuje složitou cestu aktivistek bojujících proti rakovině prsu a ochránkyň životního prostředí, které navštívily představitele největších mezinárodních kosmetických společností a položily jim několik nepohodlných otázek. Například:


• Proč mávají růžovou stužkou a zviditelňují se na trhu jako lídři boje proti rakovině prsu, když jejich výrobky obsahují chemické hormonální disruptory, jež mohou přispívat k rozvoji právě tohoto onemocnění?


• Proč si zvolili za cílovou skupinu ženy a muže v plodném věku a přitom používají chemické látky způsobující neplodnost a vrozené vady?


Kosmetické společnosti jim sice zavíraly dveře před nosem, mýtus o kráse se však začal bortit a toxická tajemství spolu s paradoxy kosmetického průmyslu vycházela na povrch. Kniha však přináší i dobré zprávy: přestože nadnárodní kosmetické firmy stále bojují za právo používat nebezpečné chemikálie, vědci pracují na bezpečnějších, netoxických technologiích a podnikatelé budují společnosti podporující zdraví, spravedlnost a politickou, společenskou a ekonomickou sílu jednotlivce.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Móda si to žádá

Autor: Sidney Ross Singer
Móda si to žádá

184 Kč

Doba jedová 7 - Elektrosmog

Autor: Blank Martin
Doba jedová 7 - Elektrosmog

232 Kč

Doba jedová

Autor: Strunecká Anna , Patočka Jiří
Doba jedová

240 Kč

Doba jedová 2

Autor: Strunecká Anna , Patočka Jiří
Doba jedová 2

240 Kč

Doba jedová 4 - Hormony

Autor: Sellman Sherrill
Doba jedová 4 - Hormony

232 Kč