Doba jedová

Doba jedová
Autor: Strunecká Anna , Patočka Jiří
ISBN: 978-80-7387-469-8
EAN: 9788073874698
Počet stran: 296
Datum vydání: 18. 5. 2011
Odkazy ke knize:
Vazba: brožovaná
Titul je rozebrán
Běžná cena: 300 Kč Cena: 240 Kč

Popis

Kniha nabízí poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Značná pozornost je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti. Autoři Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie s dlouholetými zkušenostmi v publicistice, podávají vysvětlení jasnou, přístupnou a srozumitelnou formou. Každá kapitola je doplněna odkazy na populární i vědeckou literaturu. Čtenářům se tak nabízí zcela ojedinělá příručka pro každodenní orientaci v nepřehledné oblasti ovládané zájmy trhu a zisku, s náměty, jak se bránit před mnoha zdravotními riziky a rádoby vědecky podloženými radami.


Tato kniha obdržela cenu Český bestseller 2011 a certifikát „Nejprodávanější odborná a populárně naučná kniha pro dospělé v síti KNIHCENTRUM.CZ za rok 2011“.


Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.,

má dlouholeté zkušenosti z pedagogické práce na Univerzitě Karlově. Zároveň byla


řešitelkou a spoluřešitelkou sedmi grantových projektů zabývajících se mechanismy vzniku patofyziologických změn u hematologických onemocnění, schizofrenie, Alzheimerovy nemoci a autismu. Věnuje se též intenzivně vědecko-populární publicistice se zaměřením na biomedicínu.


Prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc.,


je profesorem toxikologie na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pracuje v oboru molekulární biochemie, enzymologie a toxikologie extrémně jedovatých synteticky připravených i přírodních látek a psychofarmak. Ve své vědecké práci se zaměřuje na biochemické mechanismy toxických účinků různých biologicky aktivních látek a léků, zejména v terapii Alzheimerovy nemoci. Zabývá se rovněž působením různých peptidů v procesech učení a paměti.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Aspergerův syndrom

Autor: Ioan James
Aspergerův syndrom

240 Kč

Nikola Tesla

Autor: Seifer Marc J.
Nikola Tesla

320 Kč

Přežijeme?

Autor: Garrett Laurie
Přežijeme?

400 Kč

Všechno je DOBRÉ

Autor: Synková Hana
Všechno je DOBRÉ

240 Kč

Doba jedová 4 - Hormony

Autor: Sellman Sherrill
Doba jedová 4 - Hormony

232 Kč

Doba jedová 7 - Elektrosmog

Autor: Blank Martin
Doba jedová 7 - Elektrosmog

232 Kč