Encyklopedie soběstačnosti - 1. svazek - 2. vydání

Encyklopedie soběstačnosti - 1. svazek - 2. vydání
Autor: Hauserová Eva
ISBN: 978-80-7684-040-9
EAN: 9788076840409
Počet stran: 349
Datum vydání: 1. 4. 2022
Odkazy ke knize:
obsah
ukázka
Vazba: vázaná
rozebráno
Běžná cena: 349 Kč Cena: 280 Kč

Popis

Encyklopedie soběstačnosti nabízí základní rady a tipy pro zahradníky samozásobitele a pro malé domácí hospodářství. Důležité informace tu najde každý, kdo si chce začít pěstovat vlastní jídlo a navrhnout si zahrádku tak, aby všechno rostlo a plodilo v „bio“ režimu, ekologickým a udržitelným způsobem, zdravě a v souladu s přírodou. I na malé zahrádce můžeme uzavírat koloběhy zdrojů a odpadů, vystačit s minimem fosilních paliv a čerpat přitom ze znalostí a zkušeností předchozích generací.

Seznámíte se tu se základy péče o půdu a hospodaření s vodou na pozemku, s permakulturními metodami designu zahrady, dozvíte se, jak vytvořit jedlý les. Nechybí návody na přírodní ochranu rostlin před nemocemi a škůdci, na domácí semenaření ani přehled pěstování nejdůležitějších druhů užitkových rostlin, včetně starých a krajových odrůd. Vše doplňuje kapitola o chovu drůbeže pro ty, kdo by si rádi pořídili slepice, kachny nebo husy.

Jde o první díl třídílné série encyklopedických příruček; druhý díl bude pojednávat o hospodaření na rozsáhlejších pozemcích a třetí o lidském společenství a ekologickém stavitelství.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Encyklopedie soběstačnosti 2. díl

Autor: Hauserová Eva
Encyklopedie soběstačnosti 2. díl

280 Kč

Encyklopedie soběstačnosti 3. díl

Autor: Hauserová Eva
Encyklopedie soběstačnosti 3. díl

344 Kč