Hanns a Rudolf

Hanns a Rudolf
Autor: Harding Thomas
ISBN: 978-80-7387-740-8
EAN: 9788073877408
Počet stran: 320
Datum vydání: 14. 3. 2014
Odkazy ke knize:
recenze - český časopis historický
Vazba: vázaná
titul je rozebrán
Běžná cena: 329 Kč Cena: 264 Kč

Popis

Po skončení 2. světové války byl ustanoven britský První tým pro vyšetřování válečných zločinů, jehož úkolem bylo vystopovat a dopadnout pachatele zvěrstev z řad význačných nacistů. Nadporučík a později kapitán Hanns Alexander, pocházející z úspěšné rodiny německých Židů, která ve 30. letech minulého století musela před nacisty uprchnout z Berlína do Londýna (Hanns Alexander byl bratrem babičky Thomase Hardinga, autora této knihy), se stal jedním z hlavních britských vyšetřovatelů, zatímco Rudolf Höss, bývalý německý rolník a voják, který za 2. světové války působil v SS, velel koncentračnímu táboru Auschwitz a dohlížel na fyzickou likvidaci nejméně milionu mužů, žen a dětí, se ocitl v pozici jeho kořisti, jíž se zpočátku dařilo unikat.


Thomas Harding v knize poprvé odhaluje fascinující podrobnosti ze života obou mužů a z dopadení Rudolfa Hösse. Přibližuje středoevropská bojiště 1. světové války, bohémský život v Berlíně 20. let, hrůzy nacistických koncentračních táborů za 2. světové války i soudní proces proti hlavním představitelům nacistického Německa před mezinárodním vojenským tribunálem v Bergen-Belsenu a Norimberku. Strhujícím způsobem vypráví osudy dvou německých mužů, jejichž životní cesty se protnuly.


***


Thomas Harding (nar. v roce 1968 v Anglii) studoval na Westminster School v Londýně, později na Corpus Christi v Cambridgi, kde se specializoval na antropologii a politologii. Původně pracoval jako novinář (The Guardian, The Sunday Times, The Independent, The Financial Times aj.) a v televizi (podílel se např. na politické talk show v Západní Virginii), nyní je spoluvlastníkem západovirginského deníku The Observer a navíc se věnuje literatuře faktu (Hanns a Rudolf je jeho druhá významná kniha). Ve Spojených státech amerických již získal za svou novinářskou i spisovatelskou práci řadu ocenění.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Anatomie zla

Autor: Dimsdale Joel E.
Anatomie zla

272 Kč

Já, Emilie Schindlerová

Autor: Rosenberg Erika
Já, Emilie Schindlerová

240 Kč

Čas soumraku

Autor: Nálevka Vladimír
Čas soumraku

136 Kč

Úsvit rasismu

Autor: Budil Ivo T.
Úsvit rasismu

520 Kč

Druhá světová válka

Autor: Nálevka Vladimír
Druhá světová válka

224 Kč

Tanec s nepřítelem

Autor: Glaser Paul
Tanec s nepřítelem

280 Kč