Idlewild

Idlewild
Autor: Sagan Nick
ISBN: 978-80-7387-090-4
EAN: 9788073870904
Počet stran: 296
Datum vydání: 6. 3. 2008
Odkazy ke knize:
Běžná cena: 249 Kč Cena: 175 Kč

Popis

Idlewild neví, kdo je, kde je ani jak se tam dostal. Uvědomuje si jen to, že se ho právě někdo pokusil zabít. A také to, že on sám připravil o život člověka. Když se vydává na průzkum bizarního a podivně povědomého, temného světa, ve kterém se nachází, začíná narážet na stopy, vedoucí k odhalení jeho identity. A že věci možná nejsou tím, čím se zdály být...
Ukázka z knihy:


Když jsem měl pocit, že jsem se dostatečně zklidnil, zkoušel jsem se probírat svými dalšími myšlenkami, ale žádné vzpomínky se nevynořily. Takže, co vlastně vím? Vím, že (1) jsem mladý. Těsně před, nebo něco málo po osmnácti. A že (2) jsem byl student – nebo něco jako student. Musel jsem umět různé věci, důležité věci, a musel jsem je zvládat rutinně.


Také jsem věděl, že (3) Lazarus je mrtvý.


Lazarus? To jméno mě znepokojovalo. Podrobnosti byly mlhavé, ale ne, neměl jsem ho rád. Vlastně jsem si byl celkem jistý, že jsem ho nenáviděl. Takže možná to, že byl mrtvý, nebylo tak špatné.


Jenomže bylo. Bylo to velmi, velmi špatné.


Pokračoval jsem po cestě ze svahu a ocitl se na jejím konci. Zablesklo se a v hlavě se mi mihl obraz gotické katedrály. Ale než stačilo zahřmít, uvědomil jsem si, že se dívám na rozlehlý dům z kamene a barevného skla, majestátní a děsivý a přesto tak nějak... povědomý.


Já ten dům znám, pomyslel jsem si. Nevím sice proč, ale znám ho.
O autorovi:


Americký SF autor a scénárista, syn slavného astronoma Carla Sagana.

Jeho dosud jediným rozsáhlejším literárním dílem je právě trilogie Idlewild, Zrozeni v ráji a Navždy volní, odehrávající se ve světě stiženém smrtícím běsněním epidemie neznámého původu, která za sebou nechala jen hrstku přeživších a ti se ve snaze přivést lidstvo zpět k životu musí vypořádat s vlastní názorovou nejednotností.