Navždy volní

Navždy volní
Autor: Sagan Nick
ISBN: 978-80-7387-473-5
EAN: 9788073874735
Počet stran: 264
Datum vydání: 23. 5. 2011
Odkazy ke knize:
Běžná cena: 239 Kč Cena: 168 Kč

Popis

Anotace:


Svět po více než čtyřicet let trvající apokalypse, která lidstvo smetla z povrchu zemského. Svět, kde se skupince geneticky modifikovaných lidí podařilo najít lék na zhoubnou nemoc. A nyní se tento svět pokoušejí znovu zalidnit někdejší smetánkou, zmraženou v posledních dnech marného boje se zákeřným virem, a vytvořit tak utopickou společnost.


Jako černý stín se ale vynořují zásadní otázky – je lidstvo vůbec schopno v takové společnosti dlouhodobě žít? A jaký je vlastně skutečný původ zabijáckého viru? Halloween, hlavní hrdina celé série, musí také zápasit i se svými vnitřními démony…

Závěrečný díl volné trilogie.
Ukázka z knihy:

Jak by to mohli chápat?


Ne, že bych jim chtěl nějak škodit. Ne že bych jim chtěl nějak škodit. To vůbec ne. Ale prostě jsem se s nimi necítil zrovna nejlíp. Nepatřili do mého kmene.


Ví bůh, že to mohlo být jinak. Když jsme se dostali ven – když jsme zjistili, co je skutečné a co ne –, našli jsme dopisy. Dopisy od dětí ze základních škol, dětí z celého světa, které nám přály všechno nejlepší, kreslily nám obrázky, vyprávěly o svých rodinách, modlily se za nás, abychom jednou dokázali nákazu porazit.


A přesto, ony zmražené nebyly. Neměly dost štěstí. Dost peněz. Dost známostí. Takže jsou pryč. Už se nikdy nevrátí. Ale majitel firmy Nike? Tady ho máte. Stejně tak hlavouny farmakologického průmyslu nebo bankovnictví. A tamhle je brunejský sultán, poslední výherce Oscarů a předseda republikánské strany.


Měli ti lidé můj soucit? Tak trochu. Byl jsem schopen jednat s nimi slušně a férově? Samozřejmě. Ale hlídač v zoo nemusí zbožňovat zvířata, o která se stará. Musí se o ně zkrátka starat. A nespouštět z očí dravce.
O autorovi:

Americký SF autor a scénárista, syn slavného astronoma Carla Sagana.

Jeho dosud jediným rozsáhlejším literárním dílem je právě trilogie Idlewild, Zrozeni v ráji a Navždy volní, odehrávající se ve světě stiženém smrtícím běsněním epidemie neznámého původu, která za sebou nechala jen hrstku přeživších a ti se ve snaze přivést lidstvo zpět k životu musí vypořádat s vlastní názorovou nejednotností.