Základy gnatologie

Základy gnatologie
Autor: Šedý Jiří
ISBN: 978-80-7684-167-3
EAN: 9788076841673
Počet stran: 512
Datum vydání: 27. 3. 2023
Odkazy ke knize:
obsah a úvod
ukázka
Vazba: vázaná
Běžná cena: 1 299 Kč Cena: 1 105 Kč

Popis

Monografie se zaměřuje zejména na normální stavbu a funkci temporomandibulárního skloubení a souvisejících struktur, tedy anatomicko-fyziologickou normu, je však rozšířena i o klinické aspekty, které mají k anatomii těchto struktur klinicky významný vztah. Vytváří tak teoreticko-preklinický základ pro studium dalších stomatologických disciplín a mezioborovou spolupráci s řadou dalších odborníků.

Řazení jednotlivých kapitol odpovídá jednomu ze základních konceptů moderní gnatologie, tj. posuzování těla jako celku a v návaznosti na něj i jednotlivých součástí. Za obecnými kapitolami je proto nejprve probrána postura. Ta je následována krční páteří, čelistním kloubem a dalšími součástmi, nechybí ani problematika zubů. Doplněna jsou další témata jako například podrobná klinická anatomie trojklaného nervu, reflexy orofaciální oblasti či funkční poruchy orofaciálního systému.

  Monografie je koncipována jako studijní příručka pro stomatology, orální a maxilofaciální chirurgy, fyzioterapeuty, rehabilitační lékaře, dentální hygienistky, zubní techniky i studenty příslušných oborů.