Zrozeni v ráji

Zrozeni v ráji
Autor: Sagan Nick
ISBN: 978-80-7387-177-2
EAN: 9788073871772
Počet stran: 328
Datum vydání: 23. 5. 2011
Odkazy ke knize:
Běžná cena: 249 Kč Cena: 175 Kč

Popis

Děj knihy Zrozeni v ráji, volného pokračování Idlewild, nás posouvá v ději o osmnáct let do budoucnosti, kdy se zbývající z hrdinů prvního dílu pokoušejí v genetických laboratořích znovu vzkřísit lidskou rasu. Jejich snažení je názorovými neshodami rozděleno do dvou táborů, z nichž každý zastává jiné hodnoty a má jiný názor na budoucí podobu světa. Současně s rostoucími neshodami se ale dává do pohybu sled událostí, které možná donutí i Halloweena, hlavního hrdinu první knihy, aby se vzdal své dobrovolné izolace...
Ukázka z textu:

Nejsem si jistá, jestli si Isaac uvědomuje, co všechno je v sázce. Ačkoliv pracovně létám po celém světě, do Severní Ameriky jsem posledních osmnáct let ani nevkročila, a během těch let můj vztah s Halloweenem upadal. Jako dobíhající hodiny. Kdysi se mi ozýval každý druhý den. Pak jednou týdně. Telefonáty, konverzace, nic příliš vážného. Pak se rozhodl vrátit do IVR, byť předtím přísahal, že už tam nikdy nevkročí, takže jsme se jednou za měsíc vídali U Twaina, v restauraci nedaleko školy. A já si říkala, že když vzal na milost IVR, možná míří opačným směrem a boří zdi, které za sebou postavil. Ale pak jsem ho vídala ještě méně. Míň a míň, až jsme se dostali do situace, ve které jsme teď, situace, kdy musím vsadit všechno a udělat to, co mi výslovně zakázal.

Vím, že mě miluje, svým způsobem. Proto je pro něj tak bolestivé být mi nablízku. Jsem jeho spojení s tím, co se stalo. Beze mě může zmizet a zapomenout.

Ale já zapomenout nemohu. A v tom je ta potíž.
O autorovi:

Americký SF autor a scénárista, syn slavného astronoma Carla Sagana.

Jeho dosud jediným rozsáhlejším literárním dílem je právě trilogie Idlewild, Zrozeni v ráji a Navždy volní, odehrávající se ve světě stiženém smrtícím běsněním epidemie neznámého původu, která za sebou nechala jen hrstku přeživších a ti se ve snaze přivést lidstvo zpět k životu musí vypořádat s vlastní názorovou nejednotností.