Je těžké být bohem - nový překlad

Je těžké být bohem - nový překlad
Autor: Strugačtí Arkadij a Boris
ISBN: 978-80-7684-143-7
EAN:
Počet stran: 272
Datum vydání: 3. 5. 2023
Odkazy ke knize:
ukázka
Vazba: vázaná
Běžná cena: 429 Kč Cena: 301 Kč

Popis

V polovině 22. století dosáhla pozemská civilizace vrcholu svého rozvoje – technologického, kulturního i mravního. Lidé zapomněli, co jsou to války, nemoci či hlad. Jejich kosmické lodě brázdí galaxii a hledají dosud neobjevené planety a civilizace.

Skupina historiků ze Země si zřídila základnu na planetě, jejíž lidské obyvatelstvo se nachází na úrovni pozdního středověku. Jeden z těchto průzkumníků, Anton, působí v království Arkanar, kde vystupuje pod maskou urozeného šlechtice. Obklopen bídou se v tomto špinavém a krutém světě pokouší najít a ochránit jiskérky světlé budoucnosti – budoucnosti, která se na jeho rodné planetě stala skutečností. Jako historik zná dějinné zákonitosti a ví, že se pokrok nedá uspíšit. Vládne sice mocí, která se v Arkanaru zdá být bezmála božská, ale je svázán neúprosnými pravidly. Z plamenů tmářství smí zachránit jen hrstku vyvolených…

Je těžké být bohem představuje jeden z nejznámějších a nejpůsobivějších románů rusky psané fantastiky, srovnatelný snad pouze s  Piknikem u cesty od stejných autorů.

Toto nové vydání se zakládá na plně zrestaurovaném, necenzurovaném originálu.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Piknik u cesty

Autor: Strugačtí Arkadij a Boris
Piknik u cesty

231 Kč

Pondělí začíná v sobotu - nový překlad

Autor: Strugačtí Arkadij a Boris
Pondělí začíná v sobotu - nový překlad

273 Kč