Podivná záležitost se Skákajícím Jackem

Podivná záležitost se Skákajícím Jackem
Autor: Hodder Mark
ISBN: 978-80-7387-730-9
EAN: 9788073877309
Počet stran: 392
Datum vydání: 10. 2. 2014
Odkazy ke knize:
Vazba: brožovaná
Běžná cena: 299 Kč Cena: 209 Kč

Popis

Sir Richard Francis Burton – cestovatel, jazykovědec, učenec a šermíř s nepříliš dobrou pověstí a kariérou v troskách.

Algernon Charles Swinburne – neúspěšný básník a stoupenec markýze de Sade, pro něhož je bolest rozkoší a brandy jeho zkázou!

Oba stojí na životní křižovatce, polapeni v epicentru svářících se sil, jež hrozí rozervat impérium.

Inženýři přetvářejí krajinu stále většími, rychlejšími, hlučnějšími a špinavějšími zázraky techniky, eugenikové šlechtí specializovaná zvířata, která by poskytla levnou pracovní sílu, libertini se bouří proti represivním zákonům a požadují společnost založenou na kráse a tvořivosti, zatímco zpustlíci posouvají hranice omezující lidské chování prostřednictvím magie, drog i anarchie.

Když lord Palmerston Burtona pověří, aby vyšetřil útoky na mladé ženy, jež spáchalo podivné zjevení známé jako Skákající Jack, a zjistil, proč londýnský East End terorizují vlkodlaci, pohrouží se oba naši přátelé do hrozivých hlubin tohoto morálního a etického vakua.

Pátrání je zavede k jedné z nejdůležitějších událostí jejich doby a k děsivé možnosti, že svět, ve kterém žijí, by neměl vůbec existovat!


Sláva páře! Hodderovi se podařilo krásně vystihnout podstatu steampunkového Londýna jako

ošklivého a zachmuřeného města, plného špatných pokusů, špíny, konspirací a samozřejmě páry. Kniha má atmosféru tak hutnou, že by se dala krájet.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Případ mechanického muže

Autor: Hodder Mark
Případ mechanického muže

209 Kč