Brutální byznys

Brutální byznys
Autor: Morgan Richard K.
ISBN: 80-7254-873-5
EAN: 9788072548736
Počet stran: 560
Datum vydání: 2. 2. 2007
Odkazy ke knize:
Běžná cena: 279 Kč Cena: 195 Kč

Popis

Svět blízké budoucnosti, kdy se cílem světového obchodu stávají země třetího světa zmítané politickými převraty a kdy přestavitelé nové ekonomiky soupeří o kontrakty a povýšení v automobilových soubojích na dálnicích nového Londýna. Morgan zde vykresluje znepokojivě brutální obraz nelítostného kapitalismu, který pečlivě řídí „malé“ války a střídavě si předchází a zatracuje diktátory a bojovníky za svobodu, aby si zabezpečil minimum rušivých změn a maximální profit pro své investice. Společnost se rozpadla na ty, kteří mají, menšinu nesmírně bohatých manažerů, a na ty, kteří nemají, obrovské množství chudých, zoufalých a násilnických lidí, žijících ve střežených zónách.


Auta smějí řídit pouze manažeři, kteří vědí, že musí do zaměstnání přijet „s krví na kolech, nebo vůbec ne“.


Morganův protagonista Chris Faulkner je zajímavým antihrdinou, který by byl zřejmě slušným člověkem, kdyby mu to dovolila jeho minulost a svět, ve kterém žije. Po vítězném souboji s kolegou z firmy Hammett McColl přechází do divize Válečných investic Shorn Associates, jedné z nejtvrdších a nejdravější globálních korporací. Válečné investice se specializují na financování totalitních režimů a guerillových hnutí v rozvojových zemích, kterým však není dovoleno se rozvinout.
Chris Faulkner musí zavraždit řadu lidí, aby pochopil, že kráčí po špatné cestě, ale že je v jeho silách to změnit, že člověk musí mít ideály a že o jejich naplnění je třeba bojovat, a to jakýmkoli způsobem.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Zlomení andělé

Autor: Morgan Richard K.
Zlomení andělé

195 Kč

Půjčovna masa - 2. vydání

Autor: Morgan Richard K.
Půjčovna masa - 2. vydání

209 Kč

Varianta 13 - bazar

Autor: Morgan Richard K.
Varianta 13 - bazar

40 Kč