Emoční dědictví

Emoční dědictví
Autor: Atlas Galit
ISBN: 978-80-7684-198-7
EAN: 9788076841987
Počet stran: 224
Datum vydání: 31. 8. 2023
Odkazy ke knize:
ukázka
obsah
Vazba: vázaná
Běžná cena: 429 Kč Cena: 344 Kč

Popis

Nevědomá mysl obsahuje mnohá tajemství – stopy zakázané lásky, pohlavního zneužívání, „nevítaných“ dětí i skutečného obsahu zdánlivě dokonalého přátelství.

Neurovědecký výzkum v posledních desetiletích potvrzuje, že prodělaná traumata mají hmatatelný dopad na život příštích generací, dětí a vnuků. Kniha Emoční dědictví se zabývá neviditelnými pouty, která propojují minulost, přítomnost a budoucnost, a obsahuje téměř detektivní příběhy z psychoanalytické pohovky. Text je rozdělený na tři části – první z nich se zaměřuje na traumata prarodičů, druhá na tajemství rodičů a třetí pojednává o tom, co nedokážeme přiznat ani sami sobě. Takováto tajemství poškozují duševní a fyzické zdraví, vytvářejí propast mezi tím, co si přejeme a co dokážeme získat, a pronásledují nás jako přízraky.

Galit Atlas, newyorská psychoanalytička původem z Izraele, s nesmírnou citlivostí a osobním zaujetím postupuje společně s pacienty po těchto nevyřčených stopách a pokouší se naslouchat a porozumět vyslovenému i nevědomému.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Trauma - nechtěné dědictví

Autor: Wolynn Mark
Trauma - nechtěné dědictví

200 Kč

Předané trauma

Autor: Izzo Ellie
Předané trauma

200 Kč