Oškliví

Oškliví
Autor: Westerfeld Scott
ISBN: 978-80-7387-397-4
EAN: 9788073873974
Počet stran:
Datum vydání: 13. 9. 2010
Odkazy ke knize:
Vazba: brožovaná
OUT OF STOCK
Běžná cena: 280 Kč Cena: 224 Kč

Popis

Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava.


Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných – a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život…


Dobrodružství, kamarádství, revolta, první láska, touha po dokonalosti i odvrácená tvář bezchybné společnosti, kde mocní rozhodují a vyčnívat z davu se nenosí, to vše najdeme v prvním díle tetralogie. Série, která nastiňuje otázky sebehodnocení, vzhledu a individuality, ale také vliv silného tlaku ze strany okolí. Podle serveru IMDb se letos připravuje filmové zpracování.
Motto: Ve světě mimořádné krásy je každý normální ošklivý.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Krásní

Autor: Westerfeld Scott
Krásní

208 Kč

Speciálové

Autor: Westerfeld Scott
Speciálové

216 Kč

Kompars

Autor: Westerfeld Scott
Kompars

196 Kč