Papež reformátor

Papež reformátor
Autor: Ivereigh Austin
ISBN: 978-80-7387-951-8
EAN: 9788073879518
Počet stran: 448
Datum vydání: 4. 2. 2016
Odkazy ke knize:
obsah
předmluva
ukázka - roky 1936 - 1957
ukázka - jak se volil papež
řekli o knize
Vazba: vázaná
Běžná cena: 400 Kč Cena: 320 Kč

Popis

Ivereighova široce pojatá a propracovaná biografie papeže Františka odkrývá dříve nepopsané podrobnosti počátků ambiciózního programu tohoto netradičního papeže, a kam církev s tímto programem míří.

 ***

Na základě mnoha rozhovorů v Argentině, Římě i jinde a dlouholetých studií současné katolické církve vypráví Papež reformátor příběh Jorgeho Maria Bergoglia, muže, který se ze syna italských přistěhovalců střední třídy v Buenos Aires vypracoval na duchovního vůdce více než miliardy katolíků na celém světě.

Tato podrobná a důkladná biografie osvětluje v podstatě neznámé souvislosti: vliv argentinského nacionalistického hnutí na papeže Františka a inspiraci prvními jezuitskými misionáři; jeho radikální prosazování církve pro chudé; vizionářský, ale kontroverzní způsob vedení argentinských jezuitů a dech beroucí způsob, s nímž balancoval na hraně během vojenské diktatury v sedmdesátých letech dvacátého století. Kniha na základě primárních zdrojů a desítek rozhovorů s jeho současníky popisuje jeho pozoruhodné vedení jako biskupa a arcibiskupa v době krize ve Vatikánu, obsahuje fascinující výčet jeho přátel přesahující hranice víry, politiky a států a statečný odpor ke drogám, herním mafiím, a dosud nezveřejněný příběh toho, proč a jak byl zvolen papežem.

Díky hluboké analýze a mimořádnému vhledu vzniká napínavý příběh člověka a jeho putování křižovatkami víry a politiky. Papež reformátor je vyčerpávajícím popisem vzniku radikálního papeže.

O autorovi:

 

 

 

Austin Ivereigh je britský spisovatel a novinář, komentátor církevních a politických témat. Vystudoval Oxfordskou univerzitu, kde získal titul PhD. Jeho články pravideně vycházejí v jezuitském časopisu America a mnoha dalších periodikách. Jako katolický komentátor se často objevuje v britských médiích, především na televizních kanálech BBC, Sky, ITV a Al Jazeera.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Velikonoční misálky

Autor: Nedbalová Marie a Žofie
Velikonoční misálky

104 Kč

Papež František - Umění vést

Autor: Lowney Chris
Papež František - Umění vést

184 Kč

Cesta k plnosti křesťanského života

Autor: Whitall Smithová Hannah
Cesta k plnosti křesťanského života

112 Kč

O Radostníčcích

Autor: Houkal Jan
O Radostníčcích

40 Kč

Klauzura – vstup zakázán!

Autor: Lakotta Consilia Maria
Klauzura – vstup zakázán!

136 Kč

O mši svaté

Autor: Reinsberg Jiří
O mši svaté

120 Kč

Spiritualita humanitární pomoci

Autor: Jílek Petr J.
Spiritualita humanitární pomoci

160 Kč

Hospic – příběh naplněné naděje

Autor: Sieberová Jana
Hospic – příběh naplněné naděje

104 Kč

Zraněný pastýř

Autor: Ivereigh Austen
Zraněný pastýř

400 Kč