Psychologie malých dětí

Psychologie malých dětí
Autor: Murray Lynne
ISBN: 978-80-7553-011-0
EAN: 9788075530110
Počet stran: 296
Datum vydání: 6. 5. 2016
Odkazy ke knize:
ukázka
Vazba: vázaná
Běžná cena: 400 Kč Cena: 320 Kč

Popis

Lynne Murray je profesorkou psychologie a mezinárodně uznávanou výzkumnicí v oblasti vývoje malých dětí, která je známá svou výjimečnou erudicí týkající se důležitosti láskyplné rodičovské péče.

Její kniha je cenným zdrojem informací o dlouhodobém výzkumu psychologie malých dětí pro odborníky i rodiče. Poukazuje na to, jak závažné jsou rané vztahy pro emoční, sociální a kognitivní vývoj. Úspěšně spojuje pozorovací metody při výzkumu vývoje dětí s psychoanalytickým pozorováním nemluvněte. Četné fotografie dokumentují dlouhodobá sledování citového rozvoje dětí v rodině a odhalují jejich jedinečnou schopnost komunikovat s okolím. Je na nich patrná touha dětí po spolupráci, radost z interakcí a sdíleného objevování světa.

V současné době, kdy je západní společnost mnohdy až nezdravě zaměřená na výkon, přináší významné sdělení, že dobrá citová vazba a sociální interakce mezi rodiči a dítětem jsou základem úspěšného kognitivního vývoje a že kvalitní raná péče je podmíněna dostatečnou délkou rodičovské dovolené a bezpečným vztahem malých dětí se zaměstnanci jeslí.

Sociální porozumění a spolupráce, citová vazba, seberegulace a kontrola a kognitivní vývoj (s důrazem na prokázanou prospěšnost prohlížení obrázkových knížek) jsou základními tématy této publikace.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Moudrost raného dětství

Autor: Aletha Solterová
Moudrost raného dětství

232 Kč

Slzy raného dětství

Autor: Aletha Solterová
Slzy raného dětství

224 Kč

Tajuplné dětství

Autor: Montessori Maria
Tajuplné dětství

136 Kč

Co říkají děti, než se naučí mluvit

Autor: Holinger Paul C.
Co říkají děti, než se naučí mluvit

184 Kč

Soptíci

Autor: Warwick Pudney, Éliane Whitehouse
Soptíci

224 Kč