Cesta pokoje: spisy o míru a spravedlnosti

Cesta pokoje: spisy o míru a spravedlnosti
Autor: Nouwen Henri
ISBN: 978-80-7387-717-0
EAN: 9788073877170
Počet stran: 296
Datum vydání: 25. 2. 2014
Odkazy ke knize:
Vazba: brožovaná
Běžná cena: 279 Kč Cena: 223 Kč

Popis

Katolický kněz nizozemského původu Henri J. M. Nouwen (1932–1996) zprvu působil jako pedagog mj. na Yaleově a Harvardově univerzitě, ale později zasvětil svůj život práci s duševně postiženými lidmi v arše Daybreak v kanadském Torontu. Ve svém životě a díle kladl zvláštní důraz na kontemplativní modlitbu. Bezprostřední kontakt s Bohem považoval za velmi důležitý, avšak spása skrze víru byla pro něho ještě důležitější, stejně jako soucit a solidarita s trpícími.


Jezuitský duchovní a mírový aktivista John Dear sestavil sborník Nouwenových prací z let 1983–1994, zaměřených na podporu míru, pokoje, rasové, společenské a sociální spravedlnosti. Tyto eseje nereprezentují Nouwenovy vedlejší zájmy, ale nabízejí některé jeho nejvyzrálejší duchovní postřehy.


***


A tak se ze světa stává svět absurdní, svět, v němž každoročně umírají tisíce lidí v důsledku hladomoru a násilí a ti, kteří tuto smrt zapříčinili, jsou přesvědčeni, že jednají v zájmu ochrany velkých duchovních hodnot a svobody. Jak Ježíš předvídal, mnozí budou páchat zločiny s vědomím, že dělají cosi ctnostného ve jménu Boha. A zatímco zaznamenáváme nárůst smrti a zkázy, stále méně lidí je schopno vysvětlit, co se vlastně děje. Svět se tak noří hlouběji a hlouběji do absurdity – doslova do „naprosté hluchoty“ – a je stále neschopnější zaslechnout otázku přicházejícího Krista: „Cos udělal pro moje maličké?“


(citace z textu)

Z naší nabídky vám doporučujeme

Bůh se vrací

Autor: Micklethwait John
Bůh se vrací

319 Kč

Příběh konverze

Autor: Morente Manuel García
Příběh konverze

159 Kč

Ďábel nemá matku

Autor: Cruz Nicky
Ďábel nemá matku

159 Kč

Thomas More - světec a utopista

Autor: Svoboda Bohumil
Thomas More - světec a utopista

159 Kč

Svoboda sebezapomnění

Autor: Keller Timothy
Svoboda sebezapomnění

60 Kč

Proč Bůh?

Autor: Keller Timothy
Proč Bůh?

191 Kč

Cesta kontemplace

Autor: Jalics Franz
Cesta kontemplace

79 Kč